5. týden těhotenství

Celá netrpělivá jsem čekala na příznaky

Jaké jsou první dny těhotenství, co cítí žena a jaké příznaky může očekávat?

Každá žena prožívá období těhotenství jinak, ale každá jedna je zároveň ráda, pokud v tom není sama a o své pocity i stavy se může podělit, případně porovnat s jinými těhotnými. To můžete udělat například i u nás ve fóru, kde se zapojíte mezi maminky se stejným termínem porodu.

… Od chvíle, jak jsem našla dvě čárky, nechtěla jsem, nebo spíš nemohla tomu všemu uvěřit. Ani bezhlavá ztráta času a utrácení peněz na benzín mě neodradily od toho, abych nastartovala auto, a protože byl víkend, šla 20 kilometrů nahoru dolů do nejbližší otevřené lékárny. Koupila jsem si testů a pojď ho rychle hned i jeden dštít.

A opět tam byly dvě – jedna silná, druhá slabší, ale obě zřetelné a krásné růžové a to ani nebyli z ranní moči. Je to možné, když předevčírem nebyl na testu ani jen náznak druhé čárky? Co teď? Manžel se ještě nevrátil ze služebku, nemám to ani komu říct, ani se postěžovat.

Ruce se mi třásly, i žaludek chvěl, mísila se ve mně radost i strach. Kdyby to šlo, nejraději bych se hned rozběhla k lékařce, ale vím, že je ještě brzy. Pokud jsem opravdu v tom, začínám jen 5. týden, nebude nic vidět … pokud jsem vůbec těhotná.
Špinění mě vystrašilo …

Nezbývalo, jen čekat. Celý týden jsem číhá na oběť na nějaké příznaky těhotenství, ale kromě bolesti břicha – o něco mírnější, jako při menstruaci a jednodenního, velmi slaboučkého špinění, které se dostavilo v den očekávané menstruace a dost mě v ten den vystrašilo, jsem necítila nic. Ani jen napětí v prsou, ani nevolnost, vůbec nic. A tak jsem si ze strachu i zvědavosti, opravdu jako takový magor, udělala do konce týdne asi ještě 5 testů. Chtěla jsem vidět jak a zda čárka opravdu sílí.

Možná to někomu přijde přehnané, ale ženy, které si prošly zamlklý potrat, jako já před lety, ještě před prvním těhotenstvím, mě jistě pochopí. Tehdy jsem se uťešovala z druhé čárky jen pár dní, protože když jsem si udělala druhý test z dvojbalení, že ať ho utratím, zdála se mi jakási slabší. A začala slábnout i na dalších testech pak, až nakonec přišli křeče, krvácení as tím konec vší radosti … bohužel.
Pouze jsem hledala nějakou jistotu

Potřebovala jsem se uklidnit, že tato moje čárka sílí. A naštěstí – sílila, na konci pátého týdne se mi ukázaly dvě čárky souběžně, stejně silné a to dokonce na odpoledním testu – tyčince, kterou jsem jen zlehka “ocikala” po příchodu z práce.

Tak tento testík byl poslední a ten si i odložím na památku, neboť po něm jsem pomalu, ale jistě začala věřit, že se to podařilo …

Dny uběhly jako voda a protože jsem stále nepociťovala žádné příznaky, tak jsem aspoň každý den studovala ze všech možných dostupných zdrojů, co se asi děje s malým prckem v bříšku. Přesto, že jsem už byla těhotná, opět jsem si připadala jako prvorodička – všechno jsem zapomněla! Už jsem zmiňovala, že jsem nedočkavá a netrpělivá, ale i tak se snažím zachovat si jako takovou dávku zdravého rozumu a proto jsem si první návštěvu u gynekoložky naplánovala až na 7. týden (kdo to vydrží ??? !!!), chtěla jsem mít jistotu, že pokud je vše ok, uvidím už i srdíčko. Tak ať už to je, protože ten čas se najednou strašně vleče, a já tak velmi potřebuji vědět, že to všechno je opravdu, že miminko je v děloze a ne někde jinde a že je opravdu všechno v pořádku. Přála bych si aspoň nějaký příznak, ale zatím stále nic …

Až úplně poslední den pátého týdne jsem se konečně dočkala. Večer mě rozbolely prsa, ale opravdu že neskutečně av noci, jsem už rozhodně nemohla spát na břiše, protože prsa mě tlačili a bolely. Tak že by přece ???

 

You must be logged in to post a comment Login