Můžeme rodit i v hypnóze?

Příjemný porod si můžeme navodit i samy!

Co byste řekli na porod, o kterém byste ani nevěděli – samozřejmě, pokud jde o jeho negativní a nepříliš příjemné součásti? Příjemná představa, že? Je zcela logické, že každá z nás má obavy z porodu, přece jen ho neprožíváme denně. No, kromě různých zajímavých způsobů porodu, které slibují méně bolesti a příjemnější průběh – jako je například porod do vody, existuje ještě zajímavější a slibnější.

O co jde? Kdo se nebojí? Stres a strach, který každá prvorodička prožívá z blížícího se porodu, určitě není právě tím, co nejvíce potřebuje. Bolest k porodu patří, je zcela nesmyslné očekávat, že vše proběhne zcela bez bolesti, avšak dá se minimalizovat. Ty, které si vybrali použití epidurálu, většinou nelitují. Existuje i něco jiného než epidurálu? A navíc bez nutnosti užít léky?

V transu dokáže rodit jen čtvrtina V Anglii prožívá momentálně boom úplně jiná metoda – porod v hypnóze, či dokonce v Autohypnóza. Samozřejmě, nácvik autohypnózy trvá jistý čas a ne každá žena je schopna sama sebe i po odborném tréninku dostat do transu. Odborníci tvrdí, že velmi důležité je vybrat si kurzy hypnózy u odborníka, ke kterému máte důvěru.

Samozřejmě, ne každá žena je schopná uvést se do stavu transu. Britští odborníci tvrdí, že i když více než devadesát procent lidí se dokáže do hypnózy uvést, rodit v hypnóze dokáže pouze čtvrtina žen. Psychická příprava spočívá především v psychoreflexii. Velmi výrazně pomáhá správně prodýchávání a cviky proti porodním bolestem. Stačí pár sezení Speciální kurz byste měli, podle anglických odborníků, kteří se k tomuto tématu vyjadřovali na stránkách Daily Mailu, v případě, že chcete vyzkoušet porod v Autohypnóza, absolvovat alespoň tři týdny před plánovaným termínem.

Na kurzu se naučíte základní techniky, které vám prý pomohou zvládnout porod v pohodě. Dá se to stihnout za šest sezení, samozřejmě, čím více jich absolvujete, tím lépe. Jako takový porod vypadá? K tomu, aby žena cítila, co nejméně nepříjemných bolestí a rodila v pohodě je třeba, aby se zaměřila na nějaký příjemný zážitek a díky němu na bolest zapomněla. Pokud to dokáže, autohypnózu může použít kdykoliv a kdekoliv.

Při porodu v hypnóze má žena kontrolu nad svým tělem a myslí a čím více se porod blíží, tím do hlubší hypnózy upadá. S myšlenkou na to, že je schopna porodit velmi snadno a příjemně, se to může stát i skutečností. Velmi pozitivní je, že si zároveň dokáže z porodu zapamatovat i takové detaily, které běžně rodičkám uniknou. Mimořádný zážitek Jedna z žen, která absolvovala kurz autohypnózy se svým mužem a porod v Autohypnóza se jí dokonale povedl, pro Daily Mail řekla: “Všechno, co jsem cítila, byly jemné doteky, když moje dcera procházela mou pánví. Byl to skutečně mimořádný zážitek. ” Podle čeho zjistíte, zda patříte mezi ženy, které to dokážou? Velká pravděpodobnost, že uspějete je tehdy, jestliže: máte výbornou představivost dokážete ochotně spolupracovat jste k hypnóze dobře motivovaná, neboť od ní očekáváte, že během tohoto stavu se odehraje nějaká příjemná změna nebo se vám splní nějaká konkrétní potřeba nebo přání a nemáte pochybnosti jste schopná se uvolnit a naplno vnímat

Jiné výhody Jaké další výhody má porod v hypnóze, samozřejmě, pokud se podaří? Trvá kratší dobu a dochází při něm k minimálnímu poškození svalů a porodních cest, maminka lépe spolupracuje, miminko přichází na svět v klidu a bez vysílení matky, díky hypnóze se dokonce dá u miminka měnit poloha a minimalizují se komplikace. Děťátko není omámené a také lépe spolupracuje.

Nuže, co řeknete – nevyplatí se vyzkoušet?

You must be logged in to post a comment Login