Těhotenská cukrovka a porod

Těhotenská cukrovka a porod

Jak to vlastně je? Nejedné nastávající mamince v období těhotenství zjistili těhotenskou cukrovku. Není to nic neobvyklého. V dnešní době každá druhá maminka bojuje s tímto příznakem v období těhotenství. Není to sice pro matku ani dítě to nejlepší, na druhé straně se nemusíte obávat. Doba kráčí vpřed as těhotenskou cukrovkou si dnes už hravě poradíme. Pokud budete dodržovat pokynu lékaře, nic vám nehrozí. Nejednu ženu však zajímá jak je to s těhotenskou cukrovkou a porodem.

Pokud jste celých devět měsíců přistupovali k léčbě poctivě, porod probíhá bez komplikací. Obvykle přirozenou cestou a přesně tehdy kdy přijde váš čas.
U nedostatečně léčené cukrovce je však třeba vyvarovat přenášení plodu. I proto je samozřejmostí jeho vyvolání přesně v den na který je určen. Je to zejména kvůli hrozbě úmrtí plodu. Pokud máte špatně léčenou těhotenskou cukrovku, vaše placenta stárne rychleji a tato skutečnost ohrožuje život děťátka.

Pokud se rozhodne lékař pro císařský řez je to většinou při velké váze dítěte, nebo při nesprávné léčbě cukrovky. Cukrovka, totiž na ženu neovlivňuje, jinak je to při dítěti. Zvyšuje jeho přibírání a díky němu se nedoporučuje přirozený porod.
Při nedodržování pokynů lékaře při léčbě těhotenské cukrovky může mít vaše děťátko po porodu problémy s dýcháním a také novorozeneckou žloutenku.
Není nic neobvyklého pokud při porodu ženy, která trpí těhotenskou cukrovkou podávají infuze, které obsahují glukózu. Do nich je samozřejmě přidáván i inzulin, který má na starosti, aby hladina cukru zůstala v normě a porod proběhl bez zbytečných komplikací.

Pokud vám váš gynekolog zjistil podezření na těhotenskou cukrovku nemusíte mít hned strach. Dodržujte přesně jeho pokyny a díky správné léčbě porodíte klasickou cestou. Zároveň tak neohrozíte sebe ani děťátko. Nemusíte se ani bát, že vám cukrovka zůstane do konce života. Pro těhotnou ženu není riziková. Hladina cukru ve vaší krvi se po porodu upraví do normálu. Avšak pokud nebudete dodržovat všechny pokyny lékaře, hrozí vám riziko pozdějšího onemocnění cukrovkou II.typu.

Značkové rifle za dobrou cenu