Těhotenství tak trochu jinak

Těhotenství tak trochu jinak

Mladé maminky zvykne dnešní společnost už předem odsoudit. No příběh Catherine, která se stala mámou už jako 15-letá, i tak dojal mnohých. Navzdory nízkému věku by totiž mohla být příkladem i pro některé mnohem starší maminy.

Catherine krátce po porodu
Měla jen 15 let, když otěhotněla. Sama byla ještě dítětem, ale i tak se rozhodla jít za svojí mámou a všechno jí upřímně říct. Catherine Mooreová (19) tak dívala na těhotenský test s mámou Georginou a také spolu s ní absolvovala první ultrazvuk. Přestože jim lékař předestřel několik možností, přerušení těhotenství absolutně odmítli.
Jako její rostlo bříško, okolí na Catherine koukalo skrz prsty, mnozí tvrdili, že si zničila život a že nebude schopna zvládnout roli mámy. Toto těžké období však prožila se vztyčenou hlavou. A pak přišel na svět malý Tyler.
Catherine porodila synka v 36.týždni těhotenství a přestože se zpočátku zdálo, že je vše v pořádku, druhý den

Georgine zazvonil telefon:
Volali mi z nemocnice, prý nemají dobré zprávy. Ale že bych to dceři měla oznámit já, oni že nemají sílu. Tyler měl totiž Downův syndrom. Bála jsem se o něj, io Catherine, ale ona byla úžasná. ”

Mladá maminka si vše vyslechla a pak se zeptala: “To je všechno?” Vzala Tylera z postýlky a stiskla ho v náručí. Georgina se tehdy dojetím rozplakala. Její dcera byla statečnější, než ona sama. Lékaři ji další dny zavalily dalšími Tylerová diagnózami, jako postižení zraku i sluchu, dokonce i pohybu, ale ona se jimi nenechala vyvést z míry. Byla tu pro svého syna a trpělivě se učila všemu, co bylo třeba. Starala se o něj s láskou každý den, cvičila s ním, obcházela odborníků a poctivě chodila i na následné kontroly.
Nikdo mě nemohl dopředu připravit na život s Tylerem, ale ani na tu radost. Nesnáším, když ho lidé litují pro Downův syndrom. Tyler je tím, čím je a neměnila bych ho za nic na světě. Jsem za něj vděčná, on mě zachránil, dal mému životu nový smysl a tak velmi ho zlepšil. Je to tak prostě krásné, on potřebuje mě a já jeho .. ”

Dnes má Tyler už tři roky as pomocí své mámy Catherine překonal všechny důležité milníky. Naučil se chodit, ovládá základy znakové řeči, rád hraje dokonce i na malých bubnech. Nejbližší dny se chystá nastoupit do školky. Catherine se tak sice stala nejmladší maminkou s dítětem s Downovým syndromem v Británii, no svou trpělivostí, láskou a silou jde příkladem mnohým, dokonce i mnohem starším maminy.
Nikdy mě nenapadlo od něj odejít, nebo nebýt s ním. Milovala jsem ho v bříšku a stejně hodně jsem ho milovala, už když jsem ho stískala v náručí. S ním můj život neskončil, naopak, jen se začal. ”
A ačkoliv si tato mladá žena myslela, že se synem nemá šanci najít si skutečného partnera pro život, přece jen teď chystá svatbu. Její snoubenec, 22-letý Nathan Woods při ní totiž zůstal i po tom, jak se mu svěřila o Tylerovi.